Michal s chuťou žiť a snívať

Autor: Marek Piváček | 20.10.2016 o 15:49 | Karma článku: 4,44 | Prečítané:  783x

V poslednom čase sa toho na mňa valí dosť. Dnešná doba je o výkonoch, kariére, úspechoch. Nič iné sa ani nepripúšťa. Ak teda nechcete byť „lúzer“, posledný v rade. 

Priznám sa, aj ja som sa často dal strhnúť týmto vražedným tempom. V práci som túžil po povýšení, až som z toho ochorel a strávil som takmer mesiac v nemocnici. A potom ešte jeden.

Čo bolo horšie – prestal som žiť svoj život. Život manžela, otca troch malých detí. Všetko sa točilo okolo mojej práce. Ak sa v práci nedarilo, všetci doma to vedeli. A často nielen tam.

A vtedy sa to stalo. Pozrel som si video s rozprávaním Michala, mladého muža, ktorý dostal druhú šancu na život. Napriek zdravotnému hendikepu a tracheotómii je Michal človekom, ktorý neprestáva snívať. Často sú to prozaické sny. Jedným z nich je zahrať si FIFA na počítači, čo sa mu vďaka novej funkcii aj podarí.

Michal väčšinu času preleží na posteli, spočiatku nevie pracovať s počítačom (viem si predstaviť tie ťažkosti pri jeho ochorení), ale jeho snom je napísať knihu. Teraz má dve knihy napísané a vydané.

Vypočul som si Michalove rozprávanie, v ktorom nie je ani štipka trpkosti, ani náznak sebaľútosti. Opisuje ako objavil Boha a ako sa menil jeho vzťah s ním. Je to človek, ktorý chce žiť a snívať napriek všetkému. Človek, ktorý má nádej.

A ako sme na tom my? Nezabudli sme snívať?

 

Michalove rozprávanie od 1:42 min. - https://www.youtube.com/watch?v=tJbYz1F99_4

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Krajčí už povolil použitie ruskej vakcíny, zodpovednosť bude na lekárovi

Povolenie platí od pondelka 1. marca do konca augusta.

Píše Fedor Čiampor

Prečo Sputnik V nie je v EÚ registrovaný?

Celú dokumentáciu na registráciu s veľkou pravdepodobnosťou ruská strana nemá.


Už ste čítali?