Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ježiš, jeho a moja Cirkev (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

pekne napísane

Je zabavne čítať taketo ospravedlnenia. Je zabavne cítať o hrdosti napriek krvavej a špinavej minulosti...

Je zabavne, že tu krv Katolici ospravedlnuju zopar menami dookola. Dokonca im nevadí, že Katolicizmus porodil Fašizmus a Nacizmus - pretože zopár z nich sa postavilo a dostalo sa do Koncentráku. No drvivá väčšina fašizmus podporoavala,dokonca aj hlava organizácie podpisovala výhodne konkordáty s Hotlerom a *Musolinom.

Detto komunizmus - na zopár fararoch ktorí odmietli sa podriadiť sa zabuda že existovali sokolíci ktorí kolaborovali...

Najhoršie je že nevadi, že okamžite od svojho vzniuku pred 1600 rokmi táto organizácia odstupovala od Božieho Slova až tak, že museli vzniknuť Kanony, vysvetlujuce tie odklony a dokonca ich nadradili nad Božie Slovo :-)))

SHalom.
 

zda sa mi, ze si trochu mylis pocty

kvoli niekolkym kolaburujucim sa zabuda a spini meno tisicov spravodlivych. Len tolko.
 

Zopár????? o čom to ty:-))))))))

Hitler dostal vrelý dopis blahoželanie od kardinála Michaela Faulhabera šest mesiacov po tom, co prišiel k moci: "Co staré parlamenty nedokázaly v šedesáti letech, Vaše široká, státnicky moudrá vize dosáhla v šesti měsících! Tato ruka v ruce" s papežstvím, ta největší morální síla v historii světa, vyznačuje mocnou pomoc neuvěřitelného požehnání a zvýšení německé prestiže, jak na Východě, tak na Západě, v očích celého světa. (John Toland, "Adolf Hitler", 1977)

"Nacistické Hnutí, které osvobozuje svět od Židů, je hnutím za renesanci lidské důstojnosti.Všemoudrý a Všemohoucí Bůh je za tímto hnutím...Páter Franjo Kralik v „Katolických novinách“ v Záhřebu 1941 ."(Citát Hansem Askenasy: Are We All Nazis?): Organizace SS, v mnoha ohledech, byla řízena podle vzoru Jezuitského Řádu, který Himmler studoval a obdivoval. Mimochodem, přísaha SS končí "a k tomu mi pomáhej Bůh!"

Úžasné, co? Ich katechismus sa skladal zo série otázok a odpovedí ako: Proč věříme v Německo a Vůdce? Odpověď: Protože věříme v Boha, věříme v Německo, které On stvořil ve svém světě, a ve Vůdce Adolfa Hitlera, kterého nám poslal. Židé mohli být vyhlazeni ve jménu Boha dobrými Katolíky, protože po staletí jejich církev demonstrovala, že je to Jeho vůle tím, že neúnavně pronásledovala a zabíjela tyto nenáviděné "odmítače Krista!" "Hlavně jsem se naučil od Jezuitů, a pokud vím, Lenin také. Svět nikdy nepoznal něco tak nádherného jako hierarchickou strukturu Katolické Církve...Nebylo toho málo, co jsem použil ve Straně".. Adolf Hitler

. Takže zopár Kolaborujucich? Ty máš predstavu kto vymyslel židovské getá? Kto vymyslel žlté značkovanie ešte pred fašistami????? :-)))))))))))))))) nacisti boli v porovnani s Vami amateri:-)))

Ale toto nás na naboženstve neučili :-)))) Ktovie prečo? http://www.focl.szm.com/Badrel... fakt len zopar kolaborantov:-))))))))))))))))))))) ))

Naijvka

Shalom


Čítajte viac: http://www.sme.sk/diskusie/use...
 

 

ty ako rýchlo píšeš.. to už máš pripravené a iba to kopčíš?
 

Dr. Pius

Skús pochopiť, že Hitler sa chcel glorifikovať do role poloboha a aby mal silnejšie zázemie tak zneužíval meno Najvyššieho...
A katolicizmus priviedol k fašizmu a nacizmu? Pochybujem. Skôr Nietzsche a potupený národ Nemecký, ktorý prehral 1. sv. vojnu. Po vojne mala 1 americký dolar hodnotu pár miliónov mariek. Pocit potupnosti, sklamania a prehratej vojny priviedol svet k 2. sv. vojne.
A keď už spomínaš zapredanie, kolaboráciu...myslíš asi Tisa. Nezabúdaj, že nás zapredal západ Churchil a vtedajší prezident Francúzska. Odstúpili protektorát Čechy a Maravu bez boja a mysleli si že nakŕmili Hitlera, ale opak bol pravdou....
Pochop históriu a nepíš bludy!
 

SKušal som pochopiť Hitlera, nejde to:-)

co sa tyka kto porodil Fašizmus a nacizmus.
Ako vidis aj s vytrhnutých citátov, našli sa silní spojenci. AK aspon trochu poznas historiu uz hned od vzniku oficialnej RKC šlo všetko proti židom. Ved len odvaha porušiť desatoro a zmeniť deň svetenia zo soboty na nedelu muselo mať silny argument - Nič nechceme mať s židmi. A potom židovské getá. Hej židia sa v stredomorí snažili žiť oddelene aby nemuseli uctievať rozne sochy, ale gfetta povinne vznikli až v Ríme na popud jedneho z najvyssích velknazov novovzniknutej štato cirkvy.

A čo sa týkažlteho značkovania. Skus si najst niečo ohladne inkvízicie ako vznikla, a prečo tak davno pred Hitlerom po španielsku pobahovali židia so žltym značkovanim...

No a čo sa preberania štruktúr týka - mam odložene citaty aj inych aky nazor maju na Katolicizmus a spolupracu s ním....

nie som si vedomý, žeby okrem Katolickeho Farara zo Slovenska poslal ešte niekto svoj národ do plynu... Takže ake bludy. Nitze nemal s Hitlerom výhodnu zmluvu - Kolaborovali mnohí, no len RKC otvorene podporovala a posväcovala vraždenie. a to od svojho vzniku 1600 rokov do zadu.

:-)))))))))))))
 

Bŕŕ,

toto je nepríjemné už len čítať a keď si predstavím, že sa to skutočne dialo .....
Zvláštne, že to katolíkom stále nestačí, je to mimoriadna slepota. Nechápem však, prečo? Prečo tak vehementne obhajujú zlo, ktoré sa koná vrámci rkc. To im predsa nemôže vyhovovať. Je to v ostrom rozpore s Božou vôľou, určite aj v rozpore s nimi, ako je možné, že to nepriamo podporujú a mnohí aj priamo obhajujú?
 

je to strach a neznalosť

strach v ovečkách premakaný storočiami, nedobrovoľné členstvo proti Božiemu Slovu a hlavne neznalosť posledného.

Pavla sa pýtali, prečo nevidia v písme to čo ON? Odpovwedal jednoducho - je tam zavoj, ktorý može dať dole len J.K. Lenže ak uctievač najprv Panny a tisícky svatých, niet miesto.... a k tomu modlárstvo - inde (žalmy) sa píše, že tí ktoí ich uctievaju su takí istí, slepí a hluchí
 

Majci1,

Hitler zneužil Boha, to hej. Lenže čo Pius písal bolo od kardinála. Takže tu ani nejde o zneužitie Hitlerovo, ale o zneužitie rkc, ku ktorej kardinál patrí. To, že Hitler pre svoje zámery zneužije Boha, to je jedna vec, ale neporovnateľne horšie a zákernejšie je to, keď cirkev zneužije Boha na svoje pochybné účely, ktoré s učením a cestou k Bohu nemajú spoločné nič, vlastne sa jedná o pravý opak = cesta do pekiel.
 

už len toto diskvalifikuje tvoju

nabozensku organizáciu a napisal to Palino apostolovie:
Ef 5/27 sám pripravil Cirkev slávnu, na ktorej niet škvrny ani vrásky ani ničoho podobného, ale aby bola svätá a nepoškvrnená.
Asi su slobodnejší Tvoji kamoši, Boha ano, ale bez Ríma:-)
Shalom
 

pius-xxl

ty si kresťan ? Ja si to nemyslím ,pozrel som si tvoje príspevky a toľko zloby a nenávisti je v nich . Ak si a nielen sa na kresťana hráš tak sa skús trošku stíšiť a rešpektovať aj názory iných.
 

citiš nejaku nenavisť?:-)

sa zabavam :-))))) vsade mam smajlikov a pisem s laskou a mieom v srdci, som len lajk a preto sa neustale pýtm, a cudne, ze nedostavam konkretne odpovede dokonca ani na Božie Slovo... a zarazajuce je ze aj ked písem s laskou a mierom v srdci, som označovaný ako ten čo nenavidí... :-))))
Každy kto sa pýta na veci ktore mu nesedia je nenavistnik v lepsom jehovista a nemame právo sa pytať?:-))))
Napríklad, ak stojís na svatom Písme, ak mas vieru že to písmo je fakt od Boha, prečo si my nevysvetlil, že je možne, že PalinoApoštolovie v liste do Efezu píše že Jezis si vyvolil cirkev čistu a tak dalej a tak podobne - a tu si človek pozrie historiu Krvavej organizácie a hned nato Blog chalaniska ktorí je na historiu hrdý....

čiže ak mam iný nazor, nemožem sa spýtať len tupo suhlasiť? :-))))))))))))))))))

ver že to píšem s laskou a miíerom v srdci práve z dôvodu ktory si použil v tvojej otázke. čo ak sa mýlim? a ty ma nechces zachraniť, vysvetlenim mojej otázky stojac na Božom Slove?

Shalom
 

Pius,

ak si ešte nedostal odpoveď, skúsim ja. Pán Ježiš Kristus priniesol Pravdu o Bohu a chcel, aby sa ďalej šírila medzi všetkých. Určil aj formu - kresťania sa majú navzájom milovať, aby podľa tej lásky všetci ostatní zatúžili po Bohu. To je Jeho skutočná cirkev. Cirkev nemusí mať vôbec vonkajšiu formu, rozhodujúce je vnútro. To, že človek nahlas odrieka modlitbu, ešte neznamená, že sa skutočne modlí, deje sa tak až vtedy, ak to vychádza z jeho vnútra (tak povediac zo srdca).

To, že Pán Ježiš Kristus chcel cirkev čistú a plnú lásky je jedna vec a to, čo s tým urobili ľudia je už o inom. Príde mi však totálne nepochopiteľné, že to katolíci nevidia a volajú svoju cirkev svätou, bez ohľadu na to, ako sa správa jej vrchnosť, bez ohľadu na to ako sama porušuje Božiu vôľu. Niet sa čo diviť, veď Satan pokúšal samotného Boha, prečo by si nepodmanil cirkev?
 

nemožem nič ine len suhlasiť

shalom
 

 

Nepodmanil a to proste preto, ze Pan jej prislubil vecnu oporu a ochranu a ja mu verim :) "ani pekelne brany ju nepremozu".... Ale neslubil jej, ze bude bez pliev, predsa sam povedal, ze dobri budu zmiesani so zlymi, zrno s plevami a triedit sa bude az na konci. A svata neznamena, ze su v nej svati ludia, kdeze... ale preto, ze jej zakladatel bol svaty, jej ucenie je svate a jej ulohou je vychovavat k svatosti. (nikde nie je ani slovko o tom, ze jej predstavitelia a knazi musia byt svati).
 

miroslav tropko

si smiesny
 
Hodnoť

Pekne si to napísal...

.. zhromažďuješ tie správne poklady .... tam kde neničí ani moľ ani hrdza..

sv. Franišek z Assisi je skutočný dôkaz božej prozreteľnosti, a aj vďaka nemu aj "neveriaci" slávia Vianoce tak ako slávia
 

 

co sa ty natrepes
ti tvoji "neveriaci" slavili vianoce davno predtym nez rkc vobec vznikla
 

VTF prozreteľnosť?

(Inak, ja som neveriaci a Vianoce neslávim.)
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie


 1. Eva Bacigalová: Do roka a do dňa (1. časť) 136
 2. Peter Pollák: Nedám sa zaočkovať! Toto sú dôvody 110
 3. Ján Šeďo: Ešte niekto pochybuje o nutnosti výmeny predsedu vlády ? 86
 4. Ján Komrska: Marcyho hora, New York 85
 5. Lucia Livschitz Kollárová: Moji zaočkovaní svokrovci, suseda bojujúca o život a môj mŕtvy otec 66
 6. Matúš Lazúr: Naozaj musíme očkovať náhodných okoloidúcich aby sme vakcínu nevyhodili ? 60
 7. Jaroslav Mottl: Denník koviďáka 2020 58
 8. Ladislav Piršel: Ako by to vyzeralo, keby malo Mongolsko I. Matoviča? 58
 9. Stanislav Martinčko: Je R. Fico už aj korunovaný špiceľ? 52
 10. Simona Kyselicová: Kúpat' sa s kosatkami? Prečo nie! 49

Rebríčky článkov


 1. Martin Konečný: Kompromis náš každodenný
 2. Jozef Legény: Zomrieť na Matoviča - najpravdepodobnejšia príčina smrti 2 368 občanov navyše v roku 2020
 3. Olívia Lacenová: Ekonomika eurozóny sa zrejme opäť rúti do recesie
 4. Peter Biščo: Čo politik to švindler, čo švindler to politik.
 5. Stanislav Martinčko: Je R. Fico už aj korunovaný špiceľ?
 6. Martin Krištoff: Lagardeová sa drží sa výhľadov oživenia
 7. Štefan Vidlár: Chaos boys
 8. Július Kovács: Celoplošné testovania jediná cesta ako sa učinne brániť coronavírusu. Video
 9. Miriam Studeničová: Ľudia nevedia čo chcú!
 10. Július Kovács: Jozef Brheľ zabudnutý oligarcha Mečiara a jeden zo zakladateľov Smeru


Už ste čítali?