Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Som za život – prosím, nazvite ma bigotným demagógom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Je dolezite vediet, ze ak ti ide o buducnost tvojich deti a ich deti musis mysliet na nasledky. Ak by mal kazdy z nas mat 5 deti, preludnili sme sa a vymierali by sme vo vacsom pocte. Uz teraz je nas privela, v prirode musi byt premnozenie regulovane a my nie sme vynimkou, ani ked mate v Biblii napisane, ze maju ludia nad pozemskymi stvoreniami panovat (fuj).
Mirexaurus
Euope nechýbajú deti, ale odmietnutie moslimských migrantov, ktorých západ používa ako lacnú pracovnú silu.
Nočné blues
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > >>

 

Mylis sa, Europa vymiera. Mudrejsie a predvidavejsie vlady sa snazia podporit rodinu a porodnost v ich krajine - vygoogli si europsku rodinnu politku, alebo demograficky vyvin - vsade sa docitas, ako starneme a co to moze znamenat pre buducnost a ake opatrenia robia krajiny na podporu rodiny (napriklad severske).
 

 

Mylis sa, Europa vymiera. Mudrejsie a predvidavejsie vlady sa snazia podporit rodinu a porodnost v ich krajine - vygoogli si europsku rodinnu politku, alebo demograficky vyvin - vsade sa docitas, ako starneme a co to moze znamenat pre buducnost a ake opatrenia robia krajiny na podporu rodiny (napriklad severske).
 

 

podpora pôrodnosti = viac daňovníkov.
Už som to tu písal, že menej detí znamená problém s dôchodkom len po prvú generáciu, potom sa to začne vyrovnávať. Pozri si štáty s menšou hustotou obyvatelstva, nie sú chudobné, lebo majú menej obyvatelov, to vôbec nekoreluje, napríklad Nový Zéland.
 

 

Poviem to inak. čím viac deti, tým viac v buducnosti platcov dani, čím viac daní, tým viac štátnych penazí, čím viac štátnych peňazí, tým viac kradnutia.
Pozri si články o polulačnej explozii a jej nasledkoch, čo si myslíš, prečo vlády západnej Európy akceptuju to kvantum prisťahovalcov, aj napriek problémom, ktoré toto sprevádzajú?
 

 

NIe kazdy stat rozkrada peniaze sovjich poplatnikov - aspn nie v takej miere, aby sme ostatnych mohli sudit podla toho, co sa deje u nas.

Populacna explozia sa Europy urcite netyka, Europa starne a vymiera - exituju programy na zvratenie tohto stavu - tam, kde vladam zalezi na buducnosti ich krajiny.

Pristahovalcov Europa potrebuje na pracu, ktoru Europana z roznych dovodov odmietaju vykonavat (naprilad aj preto, ze je z ich pohladu zle platena), a tito pristahovalci pomahaju udrziavat porodnost, urcite sa vsak vlady nespoliehaju na nich ako na danovych poplanikov, skor su zdorojm problemov a nepokojov - nechcem zovseobecnovat, lebo sikovni pristahovalci sa maju moznost vypracovat tiez, ale nepokoje v europskych krajinach hovoria skor o tom, ze si Europa zavarila.
 

 

Tak ty musíš byť evolúcii ,alebo prírode vďačný za Hitlera a Stalina a najnovšie aj za súdruhov z Číny kde to už regulujú(fuj).:)
 

 

Ty musíš byť vďačný evolúcii,alebo prírode za Hitlera a Stalina a najnovšie aj za súdruhov z Číny,ktorí to už regulujú(fuj).
 
Hodnoť

Podla pisma svateho

Boh umoznil ze clovek ma slobodnu volu, moze si slobodne vybrat co spravi. Ak si slobodne vybral, ze bude vrah, tak vy bigotni fasisti nemate pravo mu ten vyber menit. Ci ste na urovni boha, ze rozhodujete o zivote a smrti?
 

 

Však nijaký zákon ani ten Boží nie je pre človeka prekážkou aby si slobodne vybral.:) Boh uzákonil a povedal nezabiješ a mnohí zabíjaju aj tak.Ciže ak uzákonia nie interupcii alebo eutanázii,tak aj tak to môžeš urobiť.No ale aby vrah to nemal jednoduché,tak su tam aj patričné následky zlého rozhodnutia.:)

Ale mnohí ateisti neveria že slobodná vôľa existuje,preto je zbytočné sa rozčuľovať,pretože každý musí urobiť to čo práve robí. V tom prípade uznávam že sa musíš rozčuľovať.:)
 
Hodnoť

 

Odopieraš ľuďom základné právo - právo rozhodnúť. Je maximálne pravdepodobné, že si sa v živote nestretol s telom roky prežívajúcim v posteli a vegetujúcim len za pomoci prístrojov. Každý človek má mať právo rozhodnúť o svojom živote. Tak ako ty si uzurpuješ právo na život, nechaj ostatných rozhodnúť sa o vlastnej smrti. Nezahrňujem do tohto práva potraty, pretože sa v diskusiách viedli, vedú a budú viesť debaty na základnú otázku, či to je vražda alebo nie. S tým sa musí každý vysporiadať sám.
Ad mnohodetné rodiny. Od akého počtu detí je rodina mnohodetná? Ak sa rodičia rozhodnú vychovať od 5 detí smerom hore (to je pre mňa mnohodetná rodina), tak na vlastné triko. Štát ich do toho nenúti, prečo vyžadujú podporu? Viď článok:
http://trnovec.blog.sme.sk/c/3...
Za rozhodnutím mať jedno až dve deti nemusí bezpodmienenčne stáť lenivosť, kariéra. Jednoducho si dvaja uvedomili, že sú schopní vychovať a zebzpečiť vzdelanie pre takýto počet.
 

 

Trnovec žiadal podporu pre mnohodetné rodiny celkom logicky - mame ako spoločnosť problém s tým, že sa rodí a zodpovedne vychovava príliš malo detí čo v dlhšom horizonte poškodí celú spoločnosť / prudké starnutie, možnosť zmeny spoločnosti, kedže do uvoĺneného priestoru preniknú iné kultúry, ne nutne vyznavajúce naše hodnoty. ... // S týmto majú problém všade v Europe, preto sú prorodinné programy,nie je normalne, aby win stratégia bola mať len malo alebo najlepšie žiadne deti / Keller // , len otazne je, či podporovať mnohodetné rodiny, ktorých je veĺmi malo, alebo viac normalne dvoj-trojdetné, ktoré sú oveĺa početnejšie zastúpené. V Europe a aj u nas prevladlo presvedčenie, že je efektívnejšie podporiť nie málo mnohodetných rodín, ale viac tých jedno-dvojdetných, aby mali viac detí. Preto v Rusku cielený veľmi vysoký príspevok na druhé dieťa-lebo prvé väčšinou aj bez podpory majú. Preto škandinavii a Francúzsku taká snaha o zosúladenie pracovného a rodinného života - aby sa ĺudia nebali mať deti. Štat -zatiaĺ - nenúti do rodičovstva, ale už mu troška prihara a uvedomuje si, že bez detí, najlepšie vlastných budúcnosť nema. Takže prorodinná podpora ano - otazka ako a komu. Tam zatiaľ Trnovec prehrava. Ale v princípe...
 

Milan,

Súhlasím s podporou za predpokladu, že nebude celoplošná a aj tam, kde nie je želaná alebo kde nepadne na úrodnú zem.
Piváček, prečítala som si cez obedňajšiu prestávku tvoj článok dvakrát. Ty si nám podsunul tézu - všetci neveriaci sú vrahovia! Je na pováženie, čo ťa k tomu vedie.
 

 

tak toto uz je naozaj silna demagogia :)
 

nemam cas vela pisat,

ale na toto musim reagovat - v clanku som jasne napisal, ze toto je otazka zdraveho rozumu a nie vierovyznania... prosim, precitaj si tretikrat ;-)
 

citát z tvojho článku, Piváček:

Všetci títo sú v očiach tohto sveta tak trochu divní. Veď načo mať 5 detí, keď ľahšie to je s dvoma? Načo sa trápiť s bolesťami, keď je po ruke injekcia, po ktorej sa už neprebudíte? Aj tak raz zomrieme všetci...

Všetci títo sú pre dnešný svet nepohodlní, slabí... tí, ktorých sa treba zbaviť. Pre zisk, pre moc... pre viac vplyvu, moci a peňazí... na úkor tých najslabších. Tak je to najľahšie. A tých, ktorí sa ich zastanú je dobré nazvať bigotnými, tmármi, stredovekými kacírmi... veď v dnešnej dobe má každý svoje práva. Len treba hlasno kričať... veď nenarodené deti, starí a chorí nemajú svoj hlas. A ak áno, tak veľmi slabý.
 

a co?

za nenarodene deti nemozu volat aj ateisti? Proti eutanazii su len veriaci?
Nepis blbosti prosim ta.
 

Nepis blbosti prosim ta.

To si prilep na notebook, aby si to mal pred ocami zakazdym, ked si otvoris blog oper, ty buduci redaktor Noveho Casu :-)))
 

 

Pivacek ocividne ani z rychlika nevidel cloveka v konecnom stadiu nejakej rakoviny ked mu uz nezaberaju lieky proti bolesti preto tie hlupe a naivne reci...
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

To, že tu sú obidva názorové tábory je fakt. Ďalší fakt je to, že Boh nikoho nebude súdiť za legislatívu krajiny v ktorej žil. Možno bude súdiť niekoho za to, že presadil konkrétnu legislatívu, ale to podľa mňa nič nie je proti tomu, keď bude niekoho súdiť za to, ako sa každý deň správa k svojmu dieťaťu, alebo za to, že každý deň hromží na Boha za to, že musí žiť preňho neznesiteľný život. Keďže sa každý musí starať predovšetkým o svoje spasenie, tak si myslím, že je to od tých ktorí požadujú zmenu legislatívy pre pridanie maličkého dobra(?) na svoju misku váh na úkor niektorých tých, ktorí sa tým budú musieť riadiť legislatívou a následkom toho zaťažiu tú svoju misku(zrejme oveľa viac) za veľmi sebecké. A z tohto pohľadu je pro life požiadavka tá, ktorá takisto rozmnožuje zlo na zemi.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > >>

Najčítanejšie


 1. Peter Franek: Toto je taká blbosť, že jej ani nadpis neviem vymyslieť. 25
 2. Adrián Vološin: Aj vykastrovaný lockdown zaberá, ale premierovi to nehrá do karát celoplošného testovania 24
 3. Peter Slamenik: Cibuľkovej manžel je ako Columbova žena 23
 4. Eva Bacigalová: Do roka a do dňa (1. časť) 11
 5. Ľuboslava Šusteková: Huspenina 11
 6. Marian Baran: Cez čiaru 9
 7. Miro Koseček: Prestaňte pľuť na Gretu 8
 8. Silvia Smolková: Tódovej "followeri" 8
 9. Jaroslav Polaček: V okolí je pozitívnych viac, v meste sme na tom približne rovnako 8
 10. Filip Olekšák: #chrantesvojebabky 6

Rebríčky článkov


 1. Silvia Smolková: Tódovej "followeri"
 2. Lubomir Zahora: Obchod z diplomkami.
 3. Jaroslav Polaček: V okolí je pozitívnych viac, v meste sme na tom približne rovnako
 4. Roman Hutira: Vzdelanie zadarmo má svoju cenu (Dánsko)
 5. Miroslav Binčík: Mrhanie zdrojmi, pohŕdanie silami. A kde je perspektíva?
 6. Veronika Svabyova: Radostná DSS
 7. Veronika Svabyova: Súrodenci
 8. Silvia Smolková: “Mŕtvy mafoš je dobrý mafoš. Zachvíľu budú všetci dobrí."
 9. Ján Škerko: Moje spomienky na Dunaj v Bratislave
 10. Lukáš Baloga: Odložené dlhy by mohli spôsobiť ďalšiu finančnú krízu


Už ste čítali?